Znaleziono rzadkiego grzechotnika dwugłowego, który może być podwójnie jadowity

W amerykańskim stanie New Jersey odkryto dwugłowego grzechotnika crotalus horridus. Niezwykłego osobnika zauważyli pracownicy organizacji ekologicznej Herpetological Associates, którzy obserwowali narodziny węży. Zauważyli, że jedno z młodych ma dwie głowy, czworo oczu i dwa języki, które działają niezależnie od siebie – informuje BBC News.

Według pracownika Herpetological Associates Dave’a Schneidera w niebezpiecznych sytuacjach dwugłowy wąż nie próbuje się wymknąć, ale staje się odrętwiały. „Trudno będzie mu przetrwać na wolności” – powiedział.

Organizacja planuje wziąć młodego węża pod opiekę i uzyskało już specjalne zezwolenie od władz państwowych, które pozwala na trzymanie go w niewoli. „Zajmiemy się nim” – obiecał Schneider. Ponieważ zarówno on, jak i jego kolega, który również obserwował narodziny węża, noszą imię Dave, dwugłowy grzechotnik został nazwany Double Dave.

Grzechotnik crotalus horridus to żyworodny jadowity wąż występujący w Ameryce Północnej. Ugryzienie powoduje poważne zatrucie, które może prowadzić do śmierci.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 361

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.