Zebra hasała po Mierzei Wiślanej

Widok zebry w polskim lesie z pewnością nie należy do codzienności. W godzinach porannych można by wręcz pomyśleć, że jeszcze się do końca nie obudziliśmy. Jednak to się zdarzyło naprawdę, a o leśnej przygodzie egzotycznego zwierzaka poinformowały Lasy Państwowe.

Na zwierzaka natknęli się leśnicy. Zebra jak gdyby nigdy nic „buszowała” po leśnictwie Jantar na Mierzei Wiślanej. Pracownicy lasów nie zapomnieli o udokumentowaniu tego niecodziennego widoku. Na oficjalnych portalach leśnictwa pojawiły się fotografie z zebrą przeczesującą lasy w Nadleśnictwie Elbląg.

Dodano, że po wyjaśnieniu okazało się, że zebra dała nogę z mini zoo. Została schwytana i bezpiecznie przetransportowana do miejsca pobytu. Leśnicy za to mają powody do żartów. W opisach sytuacji pojawiły się zabawne komentarze, że to na pewno wina ocieplającego się klimatu.

„Bardzo szybko ociepla nam się klimat. Tę zebrę leśnicy spotkali dziś hasającą po leśnictwie Jantar na Mierzei Wiślanej. Jak widzicie, kiedy obiecujemy w lesie przygody, nie żartujemy! Serio, uciekła z mini zoo, udało się ją bezpiecznie schwytać i odstawić” – napisali leśnicy na „Twitterze”.

Leśnicy wyjawili sekret, że zwierzęciu wyjątkowo spodobał jej się zapach leśnych borówek i swobodnie czuło się penetrując las. Lasy Państwowe podkreśliły w żartobliwym komunikacie, że zwierzę nie ucierpiało podczas akcji oraz zachęciło do dzielenia się swoimi leśnymi przygodami internautów.

Reakcje internautów na rewelacje od leśnictwa są równie zabawne:

„A może to koń, który położył się na świeżo malowanych pasach?”

„Pierwsze co pomyślałem, to że ktoś osła pomalował.”

„Konia przemalował sołtys, żeby zarobić na organizowaniu safari!”

„Ja bym zostawił. Może za jakiś czas się zaadaptuje i zmutuje zmieniając kolor pasków na zielone (żeby lepiej się maskować)?”

Zdjęcie: Lasy Państwowe
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 203

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.