Zasady klubu

Wstępując do klubu zgadzasz się na te zasady.

1. Do klubu może należeć każdy dzieciak, który chce dzielić się fajnymi treściami dla dzieci i młodzieży.

2. Członkostwo w klubie jest bezpłatne! Klub nie pobiera opłat członkowskich i nie wymaga podawania danych osobowych. Wystarczy pseudonim i adres e-mailowy (e-mail nie jest nikomu dawany – jest potrzebny do otrzymania i odzyskiwania tajnego hasła).

3. Hierarchia klubu:

– klubowicze – członkowie z podstawowymi prawami członkowskimi;

– superklubowicze – członkowie zasłużeni dla klubu z szerokimi prawami (i z większą odpowiedzialnością);

– szef klubu – Maurycy Hawranek (pełnoletni założyciel klubu, administrator portalu WolneMedia.net), który dba o wszystko (np. żeby strona działała) i pilnuje, żeby nie działo się w klubie nic złego. Jeśli ktoś zrobił ci lub innemu członkowi klubu coś złego, albo coś na stronie nie działa (np. film) – zgłoś mu to TUTAJ, a spróbuje pomóc lub naprawić problem.

4. To strefa dzieci i młodzieży, a nie dorosłych! Więc precz z nudziarstwami dla dorosłych, które nie dotyczą spraw dzieci i które ich nie zainteresują.

5. To nie sklep ani strona komercyjna! Precz z reklamami i darmowym lansowaniem się firm za frajer! Nie wolno zaśmiecać strony klubu reklamami, treściami marketingowymi, promocyjnymi i lokowaniami produktów (np. filmikami z „YouTube”, na których dzieci testują coś, co dostały za darmo od różnych firm aby pokazywały tak, żeby inne dzieci chciały to mieć – to reklama, która nie wygląda jak reklama z telewizji).

6. To nie kościół ani sekta religijna, więc nie nawracaj innych na swoją wiarę!

7. Nie narażaj klubu na kłopoty prawne! Publikuj tylko treści, które są twoje lub które można legalnie skopiować z innych stron (nie bój się – wpis na wszelki wypadek trafi do poczekalni, aby szef klubu mógł to sprawdzić zanim będzie wpadka).

8. Nie krzywdź innych, nie poniżaj, nie hejtuj i nie znęcaj się! Nie chcemy tu wrednych łobuzów!

9. Jeśli kopiujesz treści, które wolno kopiować – podawaj autora i informacje o źródle (z jakiej strony są). Np. dla filmików z „YouTube” wystarczy dać tytuł i link (player wideo sam się zrobi). Jeśli dodajesz w artykule lub opowiadaniu cudzy obrazek lub fotkę – musi być na wolnej licencji. Obrazki takie znajdziesz na stronie Pixabay.com, Pexels.com i FreeStocks.org (zgoda nie dotyczy zdjęć obok których napisano „Zdjęcia komercyjne” i „Sponsored Photos”, pierwsza strona rozumie język polski – pozostałe dwie angielski). Nie szukaj ich w Google, bo na 99% naruszą prawa autorskie.

10. Zanim dodasz audycję, film, piosenkę itp., sprawdź w wyszukiwarce strony klubu, czy już ktoś tego nie opublikował! Nie ma sensu dwa razy publikować tego samego, prawda?

11. Publikowanie na stronie klubu jest dobrowolne i bez zapłaty. Publikując swoje treści zgadzasz się na ich opublikowanie na stronie klubu i na innych stronach, którym „Jupi-Tupi” zgodzi się kopiować.

12. Baw się dobrze!

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO KLUBU!

Uwaga! Z powodów technicznych po zarejestrowaniu się NIE WYŚWIETLI SIĘ komunikat o udanej rejestracji! Otrzymasz za to od razu na e-maila link do ustawienia hasła. Potem możesz się logować! Jeśli nic nie doszło, sprawdź zakładkę ze spamem. Jeśli do godziny nie dojdzie mail rejestracyjny, skontaktuj się z szefem klubu – to osobiście pomoże Ci ustawić hasło.