Zajęcia w szkołach zostaną odwołane?

Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski oświadczył, że miasto rekomenduje wszystkim miejskim szkołom, przedszkolom i żłobkom zawieszenie zajęć i zamknięcie na dwa tygodnie.

Jak informuje Polsat News, wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski oświadczył, że miasto rekomenduje wszystkim miejskim szkołom, przedszkolom i żłobkom, aby od środy zostały zamknięte na dwa tygodnie. Zaznaczyl przy tym, że jest to rekomendacja a ostateczna decyzja o ewentualnym zamknięciu należy do dyrektorów placówek.

Podczas sesji Rady Miasta Solarski apelował o rozwagę i nie uleganie panice. „Jeszcze raz powtarzam: absolutnie nie siejemy paniki, ale chcemy (działać) profilaktycznie – profilaktyka jest najtańsza i najłatwiejsza. Niestety przykład włoski pokazuje, że zakażenia bardzo często przechodziły poprzez dzieci, które w szkole zakażały się od swoich rówieśników, przechodziły koronawirusa kompletnie bezobjawowo, natomiast przenosiły tę chorobę, tego wirusa na osoby starsze, przede wszystkim seniorów” – mówił wiceprezydent Poznania.

Dziś poinformowano także, że od jutra zajęcia zawieszają wszystkie wyższe uczelnie publiczne Wrocławia i Opola.

Według doniesień TVP Info, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oświadczył, że nie wyklucza zawieszenia zajęć w szkołach z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Na razie nie zdecydowaliśmy się jeszcze na taki drastyczny krok – przerwania w całym kraju zajęć szkolnych” – powiedział Sasin dodając, że sytuacja jest cały czas monitorowana. „Nie wykluczam dzisiaj jakichkolwiek decyzji, również takich o możliwości zawieszenia zajęć szkolnych. Kiedy tylko będą przesłanki do tego, na pewno to się stanie” – oświadczył Sasin.

Wicepremier dodał, że dyrektorzy szkół mają obserwować rozwój sytuacji i w obliczu ewentualnego zagrożenia podejmować decyzję o zawieszeniu zajęć i zamknięciu placówki.

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował najpierw o jednym a potem o kolejnych trzech pacjentach w Polsce zarażonych koronawirusem: jednym w województwie mazowieckim, jednym w Warszawie i dwóch w Cieszynie.

Obecnie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 osób.

Zdjęcie: Wokandapix (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 264

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.