Włochy chcą zrównać prawa zwierząt z prawami dzieci

Włochy rozważą projekt ustawy o poprawie statusu zwierząt domowych, pisze włoska agencja Giornale. Dokument stwierdza, że status zwierząt domowych należy zdefiniować jako status „stworzeń z uczuciami”, a same psy i koty „nie są przedmiotami, lecz żywymi istotami.

Włoskie agencje podkreślają, że takie sformułowanie faktycznie zrównuje prawa zwierząt domowych z prawami dzieci.

Jeśli norma zostanie wprowadzona do kodeksu cywilnego, właściciele będą zobowiązani do zapewnienia zwierzętom godnego życia zgodnie ze wszystkimi potrzebami. W przypadku rozwodu sąd zdecyduje, z kim zostawić zwierzaka. Psy będą mogły chodzić do kościoła i innych instytucji publicznych na równi z innymi członkami rodziny, a emerytowane psy policyjne otrzymają dożywotnią emeryturę. Ustawa zabrania także oddzielania zwierzęcia od jego właścicieli: jeśli właściciel umrze, zwierzęta będą musiały być pod opieką krewnych.

We Włoszech obowiązują już przepisy nakładające wysokie grzywny i surowe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Rząd dopuszcza przewóz psów w transporcie publicznym, buduje hotele dla zwierząt i organizuje specjalne plaże dla psów.

Zdjęcie: angel6000 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 480

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.