Władze Bielska-Białej pokazały model kompozycji rzeźbiarskiej z Don Pedrem – szpiegiem z Krainy Deszczowców

Na początku grudnia w Bielsku-Białej pojawiła się nowa bajkowa kompozycja rzeźbiarska. Przedstawia ona Smoka Wawelskiego i Bartłomieja Bartoliniego. Teraz zaprezentowano model kolejnej rzeźby. Tym razem jest to Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców.

Model w skali 1:6 został wykonany z brązu. Jego autorką jest znana bielska rzeźbiarka – Lidia Sztwiertnia. Szpiegowi towarzyszy myping (myping to fantastyczny stwór wymyślony przez Pagaczewskiego; ekspedycją do ojczyzny mypingów zajmuje się “Misja profesora Gąbki”).

Don Pedro ma stanąć w niewielkiej odległości od Smoka Wawelskiego i Bartłomieja Bartoliniego.„ To nawiązanie do fabuły powieści i serialu, w których szpieg z charakterystycznym okrzykiem „carramba!” niestrudzenie tropi głównych bohaterów”.

Bielsko-Biała złożyła wniosek o współfinansowanie przedsięwzięcia do Funduszu Mikroprojektów INTERREG V-A Republika Czeska–Polska. Decyzja w sprawie powinna zapaść w najbliższych tygodniach. Władze miasta mają nadzieję, że wszystko pójdzie z planem i pomnik szpiega będzie gotowy w 2021 r. Byłby to 5. pomnik z Bajkowego Szlaku Bielska-Białej. Wcześniej powstały figury 1) Reksia, 2) Bolka i Lolka, 3) Pampaliniego z hipopotamem oraz 4) Smoka Wawelskiego i Barłomieja Batroliniego.

Autorstwo: Anna Błońska
Zdjęcie: Paweł Sowa, Wydział Prasowy UMBB
Na podstawie: MS.Bielsko-Biala.pl
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 243

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 1   Średnia ocena: 5
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.