Większość dzieci w Islandii rodzi się latem

Jeśli ktoś urodził się w Islandii w ciągu ostatnich 10 lat, to prawdopodobnie ma urodziny w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Pięćdziesiąt lat temu prawdopodobieństwo urodzenia się między marcem a październikiem było niemal równe.

Dane te pochodzą z nowego raportu islandzkiego Urzędu Statystycznego, dotyczącego nadawania imion, imienin oraz rozkładu urodzin w czasie (RÚV).

Badanie to pokazało również, że chłopcy dwa razy częściej dziedziczą imię (11%) niż dziewczęta (5%). Wśród osób mających ponad 50 lat prawdopodobieństwo nadania nazwiska rodowego (zamiast tradycyjnego nazwiska od imienia ojca lub mniej popularnego nazwiska od imienia matki) wynosi 3,8%, ale wśród młodszych jest to 3,2%.

Najpopularniejsze imiona w Islandii to Jón, Guðmundur i Sigurður dla mężczyzn oraz Guðrún, Anna i Kristín dla kobiet.

Autorstwo: Monika Szewczuk (Grupa GMT)
Na podstawie: Statice.is, RUV.is
Źródło: IcelandNews.is

Liczba wyświetleń: 452

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.