W „Simpsonach” biali aktorzy będą podkładać głosy tylko pod białych bohaterów

Twórcy amerykańskiego animowanego serialu komediowego „Simpsonowie” oświadczyli, że biali aktorzy będą podkładać głosy tylko pod białe postacie – poinformowała gazeta „Deadline”.

W piątek aktor Mike Henry powiedział, że nie będzie już dubbingował postaci Clevelanda Browna w serialu „Family Guy”. „W przyszłości w „Simpsonach” biali aktorzy będą dubbingować tylko białe postacie” – oświadczyli twórcy serialu.

Wcześniej serial animowany „Simpsonowie” był już oskarżany o rasizm z powodu postaci drugoplanowej Apu Nahasapeemapetilon, którą wiele osób uważa za nieprawdziwy i obraźliwy wizerunek amerykańskich Hindusów. Jedną z jego cech jest przerysowany akcent. Publiczne oburzenie wokół tej postaci zostało określone mianem „problemu Apu”. W 2017 roku komik Hari Kondabolu poświęcił temu problemowi film dokumentalny, w którym wskazał na negatywne stereotypy, z którymi borykają się amerykańscy Hindusi.

Od końca maja w wielu amerykańskich miastach odbywają się protesty i zamieszki po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda, który została uduszony podczas zatrzymania przez policję. Jeden z policjantów, który przez kilka minut klęczał na szyi mężczyzny, został oskarżony o zabójstwo, a trzech pozostałych – o współudział w zabójstwie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 672

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 1   Średnia ocena: 1
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.