W Norwegii złapano dziwną rybę z wielkimi oczami

Jeden z norweskich rybaków, którzy organizują pełnomorskie rejsy wędkarskie podzielił się w internecie zdjęciami z niezwykłego połowu. Wybrał się z klientami, aby łowić halibuty, ale udało im się wyciągnąć z głębin coś nietypowego.

Turyści łowili ryby w pobliżu jednej z norweskich wysp na Morzu Północnym, dziesięć kilometrów od brzegu. W pewnym momencie jedna z wędek zasygnalizowała branie. Wwyciąganie zdobyczy trwało około pół godziny, gdyż połów miał miejsce na głębokości około 800 m.

Kiedy wyciągnięto z wody zdobycz okazało się, że jest to bardzo dziwne stworzenie. Wędkarze byli zszokowani tym co zobaczyli, bo ryba miała oczy, nieproporcjonalnie wielkie do całego jej stosunkowo niewielkiego ciała. Najprawdopodobniej ryba ta była to przedstawicielem z rodziny chimerowatych (Chimaeridae). Są to ryby głębinowe żyjące na głębokościach dochodzących do półtora kilometra.

Ze względu na to, zwierzęta te, gdy zostają wyciągnięte na powierzchnię, nie są w stanie przetrwać ze względu na nagły spadek ciśnienia. Tusza tej ryby została usmażona i zdaniem degustujących ją, danie smakowało nieco jak dorsz i było całkiem smaczne.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 354

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.