W Luizjanie zauważono bardzo rzadkiego różowego delfina

Samica o imieniu Pinky, należąca do niezwykle rzadkiego gatunku różowych delfinów urodziła swojego potomka. Zwierzęta zostały zauważone w rzece Calcasiey w amerykańskim stanie Luizjana.

Różowy delfin stał się popularny 12 lat temu, gdy po raz pierwszy został zauważony przez kapitana Erika Rue. Kilka tygodni temu świadkowie dostrzegli dwa różowe delfiny, które pływały w rzece Calcasiey w stanie Luizjana. Eksperci uważają, że Pinky otrzymała swój różowy kolor w wyniku rzadkiej mutacji genetycznej. Populacja delfinów stale maleje i Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uważa je za gatunek zagrożony wyginięciem.

Narodziny Pinky’ego juniora dają naukowcom nadzieję, że dzieci mogą odziedziczyć po matce mutację genetyczną, co potencjalnie może niezwykle pomóc w wysiłkach na rzecz zwiększenia populacji rzadkich gatunków. Kapitan Rue, który miał okazję przyjrzeć się delfinowi z bliska opisuje, że Pinky jest różowa od ogona aż po czubek i ma czerwone oczy. Ponadto jej skóra jest gładka i błyszcząca. Delfiny z miejsca stały się ulubieńcami mieszkańców Luizjany, którzy uwielbiają obserwować zabawę tych wspaniałych ssaków.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 456

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.