W krymskim parku safari na świat przyszły białe lwiątka

W krymskim parku safari „Tajgan” na świat przyszły dwa białe lwiątka – powiedział “Sputnikowi” dyrektor zwierzyńca Oleg Zubkow. Według jego słów krymska „kolekcja” białych lwów liczy w sumie 20 osobników.

„U białej pary Milady i Rokkiego urodziła się dwójka białych lwiątek. Wspaniałych, rzadkich i zdrowych malców. To rzadkie koty należące do odrębnego gatunku. W sumie na całym świecie gatunek liczy kilkaset osobników, dlatego ogrody zoologiczne w różnych krajach robią wszystko, co w ich mocy, żeby zwiększyć ich populację w niewoli. Najwięcej białych lwów występuje w Afryce Południowej, wiele mieszka też w ogrodach zoologicznych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Są dumą każdego zwierzyńca” – powiedział Zubkow.

Lwica sama karmi swoje dzieci: chłopca i dziewczynkę. Dzieci czują się dobrze. „W ubiegłym roku odmówiła, nie chciała karmić, a w tym roku karmi” – dodał dyrektor zwierzyńca.

Park safari „Tajgan” to największe w Europie rezerwat, zamieszkany przez lwy i inne zwierzęta, zwłaszcza duże ssaki. Na dany moment na terytorium parku swobodny żywot wiedzie 70 lwów, ponad 50 tygrysów, a także setki innych zwierząt, w tym niedźwiedzie, wielbłądy, leopardy, żyrafy. Park safari mieści się w rejonie biełogorskim, na brzegu zbiornika „Taigan”. Rezerwat zajmuje 32 ha, około 20 ha przeznaczono pod park safari, na pozostałym terytorium mieszczą się dwa ogrody zoologiczne: stacjonarny i dla dzieci.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.