W Etiopii orzeł zaatakował i zabił dziecko

W Etiopii doszło do niecodziennego ataku na ludzi. Duży orzeł zaatakował dziecko, które zmarło na skutek odniesionych ran. Dwoje innych dzieci zostało rannych. Poniższy film przedstawia podobne zdarzenie sprzed kilku lat.

Matka jednej z ofiar powiedziała, że była w swoim domu, gdy nagle usłyszała krzyk syna bawiącego się na dworze. Jak twierdzi, rzuciła się na pomoc dziecku na podwórze, gdzie zobaczyła orła atakującego jej syna, który został przez niego przyparty do ziemi. Niewiele myśląc chwyciła za kij i zaczęła okładać ptaka, co ostatecznie zniechęciło go do ataku.

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia próbowali zlokalizować i zastrzelić niebezpiecznego orła, ale nie został jeszcze odnaleziony. Orły rzadko atakują ludzi. Kiedyś na Nowej Zelandii żyły ogromne ptaki tego gatunku, które według rdzennych mieszkańców tych ziem polowały na dzieci, ale w Afryce nie spotykano dotychczas takich napaści.

Ostatni taki incydent, o którym wiadomo miał miejsce w 2016 roku, kiedy australijski orzeł zaatakował małego chłopca i niemal porwał go w powietrze. Chłopiec miał na sobie zieloną jasną bluzę i według relacji naocznych świadków, zapinał i rozpinał ją. To właśnie ten dźwięk mógł przyciągnąć orła, który próbował złapać chłopca, chwytając go szponami za kaptur i unosząc się z nim w powietrze.

Dziecko zaczęło krzyczeć i w porę dorośli zareagowali. Skończyło się to mniej tragicznie niż w Etiopii, bo dziecko miało tylko kilka ran na głowie, ale nie były to obrażenia zagrażające jego życiu.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 1635

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

2 wypowiedzi do wpisu “W Etiopii orzeł zaatakował i zabił dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.