W Brazylii znaleziono minerał podobny do Ciasteczkowego Potwora z „Ulicy Sezamkowej”

Mieszkaniec Brazylii stał się posiadaczem niesamowitego minerału trzy miesiące temu, ale dopiero niedawno pokazał go szerszemu gronu odbiorców. Zdjęcie ze znaleziskiem szybko zyskało dużą liczbę polubień na portalach społecznościowych.

Znalezisko należy do geologa Michaela Bowersa. Powód popularności tego minerału jest łatwy do wytłumaczenia. Obiekt wygląda jak postać z „Ulicy Sezamkowej” – Ciasteczkowy Potwór. Mężczyzna nawet nie zdawał sobie sprawy z popularności bohatera, uznanego za część światowego dziedzictwa kulturowego.

Korzhik napisał na „Twitterze”, że nie jest geologiem, ale skała zdecydowanie wygląda jak jeden z Muppetów. Według Michaela Bowersa minerał otrzymał od Lucasa Fassariego, który znalazł go w stanie Rio Grande do Sul w Brazylii. Mężczyzna kupił kamyk, ale nie mógł opublikować zdjęcia wcześniej, ponieważ był chory na koronawirusa.

Agat to rodzaj kwarcu, który tworzy się w skałach wulkanicznych. Wnęki są tworzone przez gaz w gorącej lawie. Przez otwory przepływa woda bogata w krzemionkę. Po chwili ciecz wyparowuje, a substancja pozostaje na ścianach. W ten sposób powstają niesamowite struktury.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 556

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.