W Bolungarvíku prosięta zwalczają chwasty

W wiosce Bolungarvík w północno-zachodniej Islandii przywitano dwójkę najmłodszych mieszkańców – parę prosiąt.

Zgodnie z informacjami „Vísir”, zwierzęta zostały przywiezione w nadziei, że pomogą wykorzenić zarośla trybuli leśnej (rośliny z rodzaju selerowatych), która nęka lokalne środowisko. Jest to eksperymentalny projekt, który miasto rozpoczęło we współpracy z Centrum Badań Przyrodniczych Fiordów Zachodnich.

Używanie świń do kontrolowania niepożądanej roślinności jest od dawna uznaną metodą, którą rolnicy stosowali regularnie, a naukowcy zaczynają doceniać. Sednem tego pomysłu, zgodnie z artykułem opublikowanym w Science Daily w 2015 roku, jest pozwolenie zwierzętom „aby robiły to, co robią naturalnie, czyli wykopywały korzenie chwastów i nawoziły ziemię”.

Prosięta z Bolungarvíku mają dziesięć tygodni. Mieszkańcy wioski organizują konkurs, w którym można zaproponować imiona dla tych zwierząt.

Autorstwo: Monika Szewczuk (Grupa GMT)
Zdjęcie: Bolungarvík
Źródło: IcelandNews.is

454 wyświetleń

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.