W Argentynie znaleziono szczątki prehistorycznego drapieżnika

Skamieniałość olbrzymiego niedźwiedzia sprzed 700 000 lat została odkryta przez zespół paleontologów w argentyńskim mieście San Pedro, na północ od Buenos Aires. Szczątki najpotężniejszego drapieżnika epoki czwartorzędu w Argentynie odkrył zespół Muzeum Paleontologicznego w San Pedro podczas zwykłej ekspedycji archeologicznej.

Według dyrektora Muzeum Paleontologicznego Jose Luisa Aguilara niedźwiedź należał do gatunku Arctotherium angustidens i miał masę ciała około 800 kg. „Ze wszystkich niedźwiedzi, prehistorycznych i obecnych, Arctotherius był najbardziej potężnym drapieżnikiem” – powiedział Aguilar.

Archeolog mówi, że siła nacisku szczęk tego zwierzęcia podczas ugryzienia wynosi około 225 kilogramów.

Zespół był zaskoczony wysokim stanem zachowania kości niedźwiedzia. „Najbardziej zdumiewającym jest stan zachowania, w którym znaleziono części szkieletu drapieżnika, to znaczy czaszkę, szczękę, całe jej uzębienie” – powiedział Aguilar.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń: 425

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.