Ukraina zemściła się na dzieciach, które odwiedzały Krym

Komitet Organizacyjny Narodowej Telekompanii Ukrainy zmienił zasady eliminacji do dziecięcej Eurowizji – poinformowała służba prasowa komitetu, przekazuje stacja NewsOne.

Reprezentować kraju na konkursie nie będą mogły między innymi dzieci, które występowały w Rosji po 1 stycznia 2014 roku. Jeśli jednak artysta ukryje tę informację, to komitet organizacyjny ma prawo usunąć go z eliminacji w dowolnej chwili.

Problem z dyskryminacją dzieci jest poważny, gdyż w obozie dziecięcym Artek na Krymie od 2008 roku (była to wtedy jeszcze Ukraina, obecnie jest to Rosja) odbywa się co roku międzynarodowy konkurs piosenki dziecięcej Dietskaja Nowaja Wałna (Детская Новая волна) – dziecięca wersja konkursu Nowaja Wałna (Новая волна). Wzięło w nim udział wielu dziecięcych wykonawców z Ukrainy. W roku 2018 pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Wea Ljopa (Ева Лёпа) – na wideo niżej.

Ukraina zrezygnowała z udziału w Eurowizji 2019, która odbyła się w dniach 14-18 maja w Tel Awiwie. Przyczyną był konflikt między piosenkarką Maruv, która wygrała finał krajowych eliminacji, z Narodową Telekompanią Ukrainy. Organizacja uznała występy ukraińskich artystów w Rosji i ich udział w rosyjskim show biznesie za systemowy problemem ukraińskiego przemysłu muzycznego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 416

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.