Uczniowie z Turkmenistanu musieli kupić książki prezydenta za własne pieniądze

Uczniowie szkół w Aszchabadzie (stolicy Turkmenistanu) zostali zobowiązani do kupna książek prezydenta Gurbangulya Berdimuhamedowa i przekazania ich placówkom oświatowym – przekazuje Radio Azatliq.

„W ubiegłym tygodniu wezwano uczniów 10 i 11 klas, którzy mieli ferie wiosenne i kazano każdemu z nich kupić po jednej książce autorstwa prezydenta Berdimuhamedowa. Nauczyciele opracowali także listy, w których odnotowano, który z uczniów powinien kupić tę czy inną książkę prezydenta” – głosi komunikat.

Książki, które uczniowie przekażą na własność szkołom, są wystawiane na specjalnych stoiskach prezentujących publikacje prezydenta. Każda placówka edukacyjna stolicy będzie musiała zorganizować u siebie taką wystawę.

Każda książka głowy państwa kosztuje około 400 manatów turkmeńskich (około 114 dolarów). „W ubiegły piątek i sobotę większość rodziców, którzy zwrócili się do dyrekcji szkół średnich, powiedziało, że 400 manatów to ponad połowa ich wypłaty i jeśli wydadzą je na książkę, to nie będą mieć za co żyć” – podkreślono w materiale.

Zdjęcie: Ramil Sitdikov
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 424

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.