Tureckie władze zachęcają dzieci do męczeńskiej śmierci

Turecki Dyrektoriat Spraw Religijnych, Diyanet, w 2016 r. naraził się na ostrą krytykę po publikacji w ministerialnym magazynie komiksu gloryfikującego męczeństwo dzieci w islamie.

Rysunki przedstawiały dialog dziecka z rodzicem, w którym ojciec pyta syna” „Czy chcesz być męczennikiem?”, na co syn odpowiada: „Oczywiście, że chcę być męczennikiem. Kto nie chciałby pójść do nieba?”. Kontynuując wypowiedź dziecko mówi, że „niebo jest pełne szczęśliwych męczenników”, którzy otoczeni są tam tak wielką chwałą, że żałują, że nie zostali męczennikami po dziesięćkroć. W ostatniej, najbardziej mrożącej krew w żyłach wypowiedzi dziecko mówi: „Chciałbym zginąć śmiercią męczennika”.

Tematyka przeznaczonego dla dzieci magazynu miała ułatwiać dialog między rodzicami i dziećmi. Profesor psychologii Serdar Degirmencioglu powiedział prasie, że koncepcja zawarta w gazetce to nic nowego: „Setki ludzi mają taką mentalność, w której mieści się rozpowszechnianie pomysłu śmierci religijnej wśród dzieci”. Psycholog krytykuje również prezydenta Erdogana mówiąc, że rząd od dawna usiłuje wpoić dzieciom ideały radykalnego islamu i to od najmłodszych lat. “W ciągu ostatnich lat religijność została przekształcona w narzędzie polityczne. Nawet tego nie ukrywają. Ministerstwo religii otrzymało więcej pieniędzy niż kilka innych razem wziętych, dzięki czemu kontynuuje ono swoją pracę dla religijnych dzieci. (…) Rysunki mają na celu uatrakcyjnienie przekazu, którym jest męczeństwo. Męczennik cierpi – jego grzechy zostają wybaczone. To bezbolesna śmierć i obietnica raju” – powiedział gazecie „Evensel”.

Profesor zwrócił uwagę, że mentalność autorów komiksu nie różni się zbytnio od należących do Państwa Islamskiego zamachowców z Paryża, Brukseli i Ankary: „Turcja jest przytłoczona bólem spowodowanym tymi masakrami oraz wypaczoną religijnością. Taka mentalność zaślepia ludzi, przez co nie widzą, czym Diyanet karmi tureckie dzieci, które, gdy dorosną, rzucą się w ramiona śmierci na rozkaz władzy”.

Komiks pojawił się na krótko po tym jak Państwo Islamskie (ISIL) na opanowanych przez siebie terenach zaczęło prać mózgi dzieciom wpajając im swoje radykalne poglądy. Portal „Breitbart” informował w styczniu 2016 r., że w irackiej Niniwie, ISIL zakazało nauki przedmiotów ścisłych i zastąpił cały program nauczania naukami dotyczącymi „Koranu” (muzułmańskie pismo święte) oraz szariatu (prawo religijne zgodne z „Koranem”).

Co należy rozumieć przez „śmierć męczeńską” w islamie? Terroryści islamscy na Bliskim Wschodzie i Północy Afryki, przyczepiają dzieciom „pasy szachida” z ładunkiem wybuchowym (np. z granatami lub dynamitem), jak na zdjęciach niżej.

Później każą dziecku podejść np. do turystów z Europy i zdetonować ładunek wybuchowy zabijając siebie i ludzi wokół. Dzieci nie chcą ginąć, ale w specjalnych ośrodkach terrorystycznych są poddawane indoktrynacji, czyli wmawia im się, że śmierć męczeńska nie boli (to kłamstwo) i jeśli to zrobią, trafią do muzułmańskiego raju w którym otrzymają nagrodę od boga Allacha.

Autorstwo: aQ
Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Euroislam.pl
Uzupełnienie: Jupi-Tupi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 361

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.