To plemię nigdy nie śpi – najszczęśliwsi ludzie na świecie! Też tak chcę!

W dzisiejszym odcinku chcę wam opowiedzieć o pewnym niezwykłym, a nawet dziwacznym plemieniu. Ci ludzie nie wiedzą nawet, która jest godzina! Być może dlatego, że praktycznie nigdy nie śpią. Co parę lat zmieniają sobie imiona. Plemię Pirahã nie wie, co to wstyd czy stres. Jest słabo zorientowane w otaczającym je świecie. To plemię jest naprawdę niezwykłe, a żyją w nim najszczęśliwsi ludzie na świecie!

Liczba wyświetleń tego wpisu: 693

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 4   Średnia ocena: 4
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

2 wypowiedzi do wpisu “To plemię nigdy nie śpi – najszczęśliwsi ludzie na świecie! Też tak chcę!

  1. Biedne dzieci, którym taki kłamliwy film jest serwowany. To składanka różnych filmów o Indianach. Propagowanie pogaństwa.

  2. Nie obrażaj ich, ich życie przypomina życie Adama i Ewy w Edenie. Mądrość nie bierze się z religii, nauki czy wiary, ale sposobu rozumowania. A ich sposób rozumowania jest prosty.

    Z drugiej strony zastanawiam się, czy w podobny sposób (nie obrażając tych ludzi) nie myślą zwierzęta, które też żyją z dnia na dzień, jedzą kiedy mają jedzenie, poszczą gdy nie mają, nie mają dostępu do wiedzy starszej niż najstarszy członek stada, itd. Tak czy siak – nie dbają o dobra materialne i są szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.