Techniki ucieczki, które ratują życie

Jeśli kiedykolwiek zdarzyłoby się wam znaleźć w sytuacji bez wyjścia, to spieszymy z pomocą. W tym filmiku pokażemy wam kilka świetnych sposobów na ucieczkę, które pomogą wam wybrnąć z kłopotów.

Jeśli zostaniecie przywiązani taśmą do oparcia krzesła, możecie zacząć kołysać się do przodu i w tył, by nagle mocno wychylić się wprzód. W ten sposób poluzujecie taśmę, by ostatecznie ją zerwać.

Pokażemy wam też, jak wyswobodzić się z opasek zaciskowych, zrywając je przy pomocy paska od spodni. Z opaskami zaciskowymi na ramionach możecie poradzić sobie, korzystając ze sznurówek.

Jeśli zostaniecie zakuci w kajdanki, wówczas w ucieczce pomoże wam spinka lub wsuwka do włosów. Dzięki nim w łatwy sposób zwolnicie mechanizm blokujący.

Natomiast jeżeli wasze ręce zostaną związane liną, wówczas spróbujcie pocierać dłońmi. To powinno pomóc w poluzowaniu węzła.

Pamiętajcie, że to nie sama ucieczka jest najważniejsza. Czasami warto znać kilka kluczowych technik samoobrony, by poradzić sobie w niebezpiecznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Liczba wyświetleń tego wpisu: 192

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.