Techniki ucieczki, które ratują życie

Jeśli kiedykolwiek zdarzyłoby się wam znaleźć w sytuacji bez wyjścia, to spieszymy z pomocą. W tym filmiku pokażemy wam kilka świetnych sposobów na ucieczkę, które pomogą wam wybrnąć z kłopotów.
Jeśli zostaniecie przywiązani taśmą do oparcia krzesła, możecie zacząć kołysać się do przodu i w tył, by nagle mocno wychylić się wprzód. W ten sposób poluzujecie taśmę, by ostatecznie ją zerwać. Pokażemy wam też, jak wyswobodzić się z opasek zaciskowych, zrywając je przy pomocy paska od spodni. Z opaskami zaciskowymi na ramionach możecie poradzić sobie, korzystając ze sznurówek. Jeśli zostaniecie zakuci w kajdanki, wówczas w ucieczce pomoże wam spinka lub wsuwka do włosów. Dzięki nim w łatwy sposób zwolnicie mechanizm blokujący. Natomiast jeżeli wasze ręce zostaną związane liną, wówczas spróbujcie pocierać dłońmi. To powinno pomóc w poluzowaniu węzła. Pamiętajcie, że to nie sama ucieczka jest najważniejsza. Czasami warto znać kilka kluczowych technik samoobrony, by poradzić sobie w niebezpiecznej lub nieprzyjemnej sytuacji.

Wyświetlenia: 250

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jupi-Tupi.pl - niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów. Wklejki nie łamią praw autorskich - filmów nie wgrano na naszym serwerze. Zakładamy, że rozpowszechniają je osoby upoważnione. Pirackie filmy należy zgłaszać na stronach źródłowych. Usuwamy wklejki na prośbę autorów, producentów lub oficjalnych dystrybutorów. WordPress Theme by WPEnjoy