Tajemniczy grobowiec z logiem Xboxa odkryty w Chinach

Do niezwykłego odkrycia doszło w Chinach. Grobowiec pochodzący najprawdopodobniej z II wieku p.n.e. do złudzenia przypomina kultowe logo popularnej konsoli do gier.

Na chwilę obecną nie udało się ustalić wielu informacji na temat niecodziennego grobowca. Jego zdjęcie po raz pierwszy pojawiło się kilka dni temu na koncie twitterowym Xbao. Niedługo potem jeden z chińskich kanałów w serwisie YouTube opublikował film, na którym można było zobaczyć nowo odkryty grobowiec dynastii Qin.

Grobowiec został odkryty w pobliżu miasta Xian, a więc miejsca, w którym pochowano pierwszego cesarza z dynastii Qin, Shi Huanga, rządzącego Chinami w latach 221-207 p.n.e. W tej samej prowincji znaleziono też słynną Terakotową Armię. Do tej pory archeolodzy nie znali żadnego innego grobowca, który posiadałby tak unikalny znak “X” na szczycie ogromnej kopuły.

Krótko po opublikowaniu tajemniczych materiałów w sieci, wśród internautów pojawiły się skojarzenia z logotypem popularnej konsoli do gier Xbox. Sama firma dolała nieco oliwy do ognia, zamieszczając na “Twitterze wymowny komentarz”.

Co ciekawe, oryginalne logo konsoli zawierało napis “XBOX” obok trójwymiarowej litery “X”. W 2005 roku zmieniono jednak logotyp i umieszczono literę “X” nad szarą kulą. Obecna wersja loga znacznie bardziej przypomina konstrukcję grobowca. Nie można oczywiście wykluczać całkowitego zbiegu okoliczności, jednak w sieci pojawiło się wiele komentarzy, sugerujących, że firma Microsoft wzorowała się na dziedzictwie chińskiej dynastii.

Pojawiły się również tezy, że być może pierwowzór Xboxa naprawdę powstał jeszcze przed narodzinami Chrystusa. Dopóki archeolodzy nie ustalą prawdziwej genezy symbolu na grobowcu Qin, będziemy mieli zapewne do czynienia z kolejnymi spekulacjami.

Autorstwo: ZychMan
Źródło: InneMedium.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 378

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.