Sześciolatek wymyślił niecodzienny sposób na uratowanie koali

Owen Colley z amerykańskiego stanu Massachusetts bardzo lubi zwierzęta. Rodzice chłopca, Caitlin i Simon Colley, pomogli mu zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc zwierzętom rannym w wyniku pożarów w Australii. Akcja otrzymała nazwę Owen’s Australian Creature Rescue.

„Kiedy Owen po raz pierwszy dowiedział się o pożarach, on, podobnie jak my wszyscy, był bardzo zdenerwowany. Chcieliśmy zrobić coś, aby dać mu szansę pomóc” – mówi Caitlin Colley.

Według Caitlin pomysł stworzenia małych glinianych koali pojawił się jako sposób podziękowania przyjaciołom i członkom rodziny, którzy wnieśli swój wkład w tę sprawę. Zgodnie z informacjami na stronie fundraisera GoFundMe, ręcznie robione gliniane koale będą przekazywane darczyńcom, którzy wpłacą co najmniej 50 dolarów na konto funduszu.

Sam Owen mówi, że po prostu kocha zwierzęta. Szczególnie lubi koale, ponieważ wspinają się po drzewach.

Owen już dawno przekroczył pierwotny cel tysiąca dolarów, zbierając ponad 230 tysięcy. Teraz liczy na osiągnięcie sumy trzech milionów dolarów.

Darowizny zostaną przekazane Wildlife Rescue South Coast Inc., największej grupie zajmującej się ratowaniem i rehabilitacją dzikich zwierząt w regionie południowego wybrzeża stanu Nowa Południowa Walia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 324

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.