Stworzono symulację prezentującą jak wyglądałaby Ziemia bez oceanów

Obecnie prawie 70 procent powierzchni Ziemi jest pokryta przez oceany. Naukowcy zastanawiali się jak wyglądałaby nasza planeta gdyby cała woda zniknęła. Z tego powodu powstała specjalna animacja.

Po wykonaniu symulacji za pomocą zastosowanych modeli cyfrowych, stworzono animację pokazującą jak nasza planeta będzie wyglądać, gdyby nagle zaczęła z niej znikać woda.

Cała wizualizacja trwa zaledwie 51 sekund. W tym czasie widać jednak wyraźnie jak taki proces by postępował. Można też poznać wybrzeża, które są otoczone płytszymi wodami, bo ich linia brzegowa zmienia się najszybciej.

Scenariusz utraty wody na Ziemi może się wydawać wydumany i nierealistyczny, ale dokładnie tak stanie się za kilka miliardów lat, gdy Słońce zbliży się do kresu swego istnienia. Stanie się wtedy czerwonym olbrzymem, dokona się ekspansja jego powierzchni skutkująca zmianami klimatu na Ziemi, których konsekwencją będzie właśnie wyparowanie wszystkich oceanów. Będzie to nie tylko koniec Słońca, ale i Układu Słonecznego.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 847

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.