Skała z „Króla Lwa” odnaleziona na Dalekim Wschodzie

W rezerwacie przyrody „Kedrovaya Pad” w Kraju Nadmorskim odkryto występ skalny, która przypomina słynną skałę z filmu animowanego „Król Lew” – przekazują lokalne media.

Na stronach rezerwatu na portalach społecznościowych pojawiło się wideo z lampartem o imieniu Tajfun: na kadrach widać, jak zwierzę rozgląda się i oznacza teren, by potwierdzić swoje prawo do tego terytorium.

Ze skały roztacza się panoramiczny widok na dolinę rzeki Kiedrowaja, co jest korzystne dla drapieżników, które obserwują swoje „włości” w czasie polowania.

Lampart amurski to najrzadszy duży kot na świecie. Te drapieżniki zamieszkują tylko południowy-zachód Kraju Nadmorskiego, a także nieduży teren Chin, graniczący z Rosją i prawdopodobnie KRLD.

Większość populacji mieszka w parku narodowym „Ziemia Leoparda”. W 2018 roku zarejestrowano tu 91 dorosłych osobników i 22 młode.

Zwrócono uwagę na niezwykłe podobieństwo skały z Dalekiego Wschodu, na której wyleguje się lampart, do słynnej skały z filmu animowanego „Król Lew”. Scenę, w której Szaman podnosi w górę małe lwiątko, żeby pokazać je całej społeczności sawanny zna chyba każdy.

Zdjęcie: Federal State Budgetary Institute „Land of the Leopard”
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 518

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.