„Satanistyczne praktyki” dziś ogarną całą Polskę

Dzisiaj Halloween. Dla niektórych to świetna okazja do zabawy w przebieranki i kolejny powód do organizacji imprezy, dla innych to pogwałcenie polskich tradycji chrześcijańskich i wsiąkanie w „satanistyczną tradycję”.

Trudno powiedzieć, kiedy tak naprawdę amerykańska tradycja świętowania Halloween przywędrowała i na dobre zadomowiła się w Polsce, ale z faktem, że się zadomowiła nie ma co dyskutować. Polskim dzieciom rodzice masowo organizują przyjęcia z kostiumami, sami dorośli także nie stronią od imprez i licznie bawią się na rozmaitych imprezach, także obowiązkowo w przebraniach.

Świętowanie Halloween odnosi się do święta zmarłych i jest obchodzone nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Polski kościół od wielu lat potępia halloweenowe maskarady, zwracając uwagę na pogańską genezę święta, odniesienia do duchów i zmarłych, niektórzy zwracają nawet uwagę na to, że data Halloween jest tożsama z ważnym świętem w Kościele Szatana.

Egzorcysta archidiecezji warszawskiej ks. Andrzej Grefkowicz w rozmowie KAI mówi wprost, że z pozoru niewinna zabawa może przybrać wymiar okultystyczny i wiąże się z „wsiąkaniem w satanistyczną tradycję”.

„Praktyki Celtów przejęli sataniści i to oni celebrują noc z 31 października na 1 listopada. Przejęte od Celtów święto obchodzą z różnego rodzaju orgiami na cmentarzach czy ofiarami składanymi na grobach. Podejmując praktyki zabaw halloweenowych, wpisujemy się w szerszy zakres tego rodzaju aktywności. Możemy być też zasłoną dla celebracji satanistów, bo jeżeli wszyscy tak “świętują”, to ich praktyki są trochę ukryte. Obchodząc Halloween, zaczynamy powoli wsiąkać w praktyki satanistyczne. Zanim człowiek się zorientuje, może już mocno ugrzęznąć w takiej zależności” – ostrzega egzorcysta, odpowiadając na pytanie, dlaczego świętowanie Halloween może być niebezpieczne dla dzieci.

Duchowny podkreślił także, że świętowanie Halloween oznacza w zasadzie powolną formę apostazji, a samo święto nazywa bardziej „drastyczną formą stopniowego wchodzenia w satanizm”.

Wielu przeciwników Halloween zwraca uwagę na bardzo komercyjny wymiar tego święta, który jest według nich jedynie kolejnym sposobem na zmuszenie ludzi do wydania pieniędzy na masę niepotrzebnych rzeczy, takich jak kostiumy, dekoracje i nieodzowne dynie. Tymczasem, jeśli chodzi o dynie, to dla polskich producentów takie święto to świetna okazja do zarobienia.

W 2017 roku, według danych Eurostatu, Polska była piątym w Europie producentem dyni. Uprawy dyni w Europie zajmowały wtedy 24 tysiące hektarów i Polska ex aequo z Portugalią zajmowała w Europie piąte miejsce, produkując rocznie 75 tysięcy ton dyni.

Zdjęcie: 706341 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wejść: 703

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.