Sąd rozwiązał małżeństwo dorosłego mężczyzny z dziewczynką

Sąd prowincji Kohgiluje i Bojer Ahmad w Iranie rozwiązał małżeństwo dorosłego mężczyzny z małoletnią dziewczynką, którego ślubne nagranie pojawiło się w sieciach społecznościowych – informuje portal „Rokna”.

Według portalu nowożeńców i ich rodziców wezwano do sądu w celu wyjaśnienia sprawy. Według kopii aktu urodzenia dziewczynka ma 11 lat, jej mąż ma 22 lata.

Jak powiedziała rodzina, zawarto tymczasowe małżeństwo, aby para miała czas na zapoznanie się i zamieszkanie. Nowożeńcy nie od razu mieli żyć ze sobą jako mąż i żona, ale dopiero po 6 latach po ponownym potwierdzeniu zamiaru utrzymania związku przez dorosłą już żonę.


Sędzia nazwał zawarty związek niepożądanym ze względu na wiek dziewczynki i za zgodą obu rodzin małżeństwo zostało rozwiązane a umowa małżeńska zawieszona na dwa lata, aż dziewczynka skończy 13 lat. Wtedy za zgodą sądu para będzie mogła wziąć ślub ponownie.

W Iranie małżeństwa są aranżowane przez rodziny. Według religijnego prawa szariatu (prawo islamskie muzułmanów) można wydawać za mąż dziewczynki, które ukończyły 9 lat, gdyż Aisza, najmłodsza żona proroka Mahometa, miała 9 lat, kiedy została poślubiona. Sprawa małżeństw z dziećmi budzi zdecydowany sprzeciw w krajach cywilizacji zachodniej (czyli naszej) i zrównywana jest z pedofilią.

Na podstawie: Rokna.net, pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 396

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Jedna wypowiedź do wpisu “Sąd rozwiązał małżeństwo dorosłego mężczyzny z dziewczynką

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.