Przedsiębiorcza wiewiórka wymienia szyszki na orzechy

Kto nie kojarzy śmiesznego wiewióra z filmu animowanego „Epoka lodowcowa”? Jego nieodłącznym atrybutem był orzeszek, za którym gotów był pędzić na koniec świata. Czy rzeczywiście dla orzeszka wiewiórki są gotowe na takie poświęcenie?

https://www.youtube.com/watch?v=_tGMTBFp3bA

Jak widzimy na wideo – tak. Słodka wiewiórka smacznie chrupie orzeszki, ale chwileczkę co robi na parapecie? Jak się okazuje wiewiórka robi interes życia. Przynosi jednemu z mieszkańców bloku szyszki i oczywiście za wykonaną pracę należy się zapłata. Oczywiście o pieniądzach nie może być mowy, więc dochodzi do klasycznego barteru: towar za towar. I wilk syty i owca cała.

Wiewiórka z zadowoleniem pochłania kolejne orzechy, a mieszkaniec bloku uzupełnia swoją kolekcję szyszek. Można przypuszczać, że nie jest to pierwsza wizyta „wiewiórczego domokrążcy” w tej okolicy. Zwierzę jest na tyle oswojone, że podczas posiłku daje się nawet pogłaskać.

W jaki sposób dochodzi do transakcji? Szara wiewiórka stoi na parapecie tuż za oknem kilkupiętrowego bloku i wyczekuje aż ktoś uchyli jej okno. W zębach trzyma szyszkę. Po otwarciu okna zwinnie wskakuje do środka, wręcza gospodarzowi domu szyszkę, a sama otrzymuje orzechy.

Od razu widać, że wiewiórka ma smykałkę do interesów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 342

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.