Producent Barbie wprowadza na rynek serię lalek „neutralnych płciowo”

W firmie Mattel niewątpliwie zaszły wielkie zmiany, odkąd w 1959 roku wprowadzono na rynek słynną lalkę Barbie. Obecnie koncern zapowiada wypuszczenie na rynek serii lalek, pozbawionych tożsamości płciowej o nazwie „Creatable World”. Dzieci będą zachęcane do swobodnej zabawy z postaciami, które bez przeszkód mogą wielokrotnie zmieniać swoją płeć.

Firma na swojej stronie internetowej twierdzi, że „ich lalki są tak samo nieograniczone jak dzieci, które się nimi bawią”. Wiceprezes Mattel ds. projektowania, Kim Culmore, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „lalki są odzwierciedleniem obecnej kultury, w której nie istnieje coś takiego jak stała, nie podlegająca zmianom, tożsamość płciowa”.

Mattel opisuje serię Creatable World jako linię lalek, wolną od wszelkich kategoryzacji, pozwalającą dzieciom na wprowadzanie dowolnych modyfikacji. W zestawie znajdują się różnorodne warianty garderoby, które umożliwią szybką transformację z urodziwej dziewczyny w szarmanckiego dżentelmena.

Co istotne, lalki posiadają umiarkowaną budowę ciała, która na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z żadną z płci. Fani krzywizn Barbie oraz szerokich ramion Kena mogą poczuć się zawiedzeni. Najwyraźniej kanony urody w obecnych czasach uległy znaczącej zmianie. Lalki „Creatable World” kosztują 30 dolarów i są już dostępne w sprzedaży internetowej.

Teoretycznie mamy do czynienia jedynie z niewinnymi lalkami i najmłodsi mogą z zadowoleniem zareagować na większe pole do zabawy i przeobrażania swoich „obojniaków”. Wyobraźnia dzieci niewątpliwie jest rzeczą, której nie można ograniczać, lecz warto zastanowić się, czy wpajanie transseksualnej ideologii gender do ich głów już od wczesnych lat życia, będzie korzystne dla naszego świata, szczególnie w perspektywie ich wkraczania w dorosłość.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: eu.usatoday.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 678

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.