Powstanie islandzki hufiec Związku Harcerstwa Polskiego! Ambasada szuka chętnych!

W minioną sobotę w siedzibie Ambasady RP w Rejkiawiku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego, którzy mieszkają obecnie w Islandii. W spotkaniu z ambasadorem Gerardem Pokruszyńskim udział wzięli: Radosław Jasiński, Barbara Olga Horyn, Piotr Damski, Marta Ziętal oraz Tomasz Ziętal.

W trakcie owocnych rozmów oraz po konsultacji z Główną Kwaterą ZHP w Polsce, postanowili oni wspólnie ruszyć z projektem utworzenia polskiego harcerstwa w Islandii. „Polscy harcerze od dziesiątek lat działają prężnie w wielu innych krajach, dlatego wierzymy, że przyszedł czas, aby oferować taką szansę również naszym dzieciom” – informuje Ambasada RP.

Z propozycją utworzenia polskiej drużyny wyszli islandzcy skauci, którzy zgłosili się do polskiej ambasady wyrażając chęć przyjęcia polskich drużyn do swoich szeregów. Posiadają oni ogromne zaplecze baz skautowych w całym kraju. To otwiera naszym dzieciom szansę przeżycia harcerskiej przygody na łonie islandzkiej natury.

Możliwość przynależenia do gromady zuchowej/drużyny harcerskiej jest dla dzieci nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale i motywacją do samorozwoju, poszukiwania nowych zainteresowań, nauką pracy w grupie, dyscypliny, czy możliwością zawarcia nowych przyjaźni, a przede wszystkim świetną zabawą w gronie rówieśników.

W związku z powyższym poszukiwane są osoby, które posiadają harcerskie stopnie instruktorskie, mają doświadczenie na funkcjach bez względu na metodykę lub były zuchami/harcerzami i mogą w jakimkolwiek stopniu wspomóc projekt.

Jest to ogromne przedsięwzięcie, dlatego pomysłodawcy zapraszają do kontaktu z ambasadą wszystkich chętnych do współpracy. Na stronie Ambasady RP w Rejkiawiku na „Facebooku” należy podać w wiadomości dane osobowe, adres e-mailowy oraz nr telefonu.

W oficjalnej wiadomości można przeczytać, że w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego omówione będą szczegóły dalszych działań.

Zdjęcie: Arcadiuš (CC BY 2.0)
Źródło: IcelandNews.is

Liczba wejść: 381

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.