Popularne kosmetyki dla dzieci okazały się niebezpieczne dla zdrowia

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzegła konsumentów, że kosmetyki dla dzieci Claire zawierają azbest. Ogłoszenie na ten temat zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej urzędu we wtorek 5 marca 2019 r.

FDA otrzymała w 2017 r. dane od laboratoriów zewnętrznych, z których wynika, że kosmetyki Claire, a także niektóre narzędzia innej marki, zawierają szkodliwe elementy. Następnie obie firmy dobrowolnie wycofały dziewięć produktów z swojego asortymentu.

Agencja zleciła własną ekspertyzę, której wyniki pojawiły się pod koniec lutego 2019 roku. W trzech produktach Claire znaleziono niebezpieczną substancję, tj. w pudrze, w cieniu do oczu i w palecie konturowej.

Urzędnicy FDA wezwali Claire do usunięcia produktów z rynku, ale firma im odmówiła. Według Claire, agencja nie ma uprawnień do składania takich roszczeń, a środki zawierające azbest zostały już wycofane z asortymentu.

Claire to ważna marka biżuterii, akcesoriów i produktów kosmetycznych, założona w 1951 roku w Illinois w USA. Głównymi nabywcami marki są dzieci i młodzież. 3469 sklepów sieci działa w 36 krajach świata.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: FDA.gov
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 551

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.