Polacy liderami w pisaniu listów do Św. Mikołaja

Co roku Święty Mikołaj dostaje tysiące listów z różnych krajów świata, ale ich liczba stale maleje wraz z rozwojem technologii, poinformowali w poniedziałek przedstawiciele fińskiej poczty.

W 2018 roku wysłano 502 tys. tradycyjnych listów, podczas gdy w 1985 roku było ich 20 milionów. „Najwięcej listów do Świętego Mikołaja pisanych jest z Polski – 100 tys. (według danych z 2018 roku), dzieci z Włoch wysłały 95 tys., z Chin (w tym Hongkongu, Makao i Tajwanu – red.) 90 tys., z Wielkiej Brytanii 70 tys., Japonii 30 tys., Finlandii 25 tys., z krajów rosyjskojęzycznych 10 tys.” – poinformowała poczta.

Na dalszych miejscach znalazły się Niemcy – 10 tys., Francja – 9 tys., kraje bałtyckie – 8 tys., państwa Beneluksu – 7 tys., kraje hiszpańskojęzyczne – 7 tys., Korea Południowa – 4 tys., Bułgaria – 3 tys., Portugalia i Brazylia – 2 tys. i inne państwa z łącznym wynikiem 32 tys.

Poczta przypomniała również adres do wysyłania listów: Finlandia, 96930, Biegun Północny, Święty Mikołaj.

Słynna miejscowość Rovaniemi, gdzie mieszka Święty Mikołaj, znajduje się w Laponii niedaleko Bieguna Północnego i jest najbardziej wysuniętym na północ regionem Finlandii i Unii Europejskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 399

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.