Pokaz tańca na rurze na finale WOŚP. Dzieci zachwycone a dorośli… niekoniecznie

Finał WOŚP w gminie Męcinka był wyjątkowy. Dzieciom zapewniono niezapomnianą atrakcję – pokaz tańca na rurze. Inicjatywa budzi mieszane emocje opinii publicznej.

Jak wiadomo, taniec na rurze w 2017 uznany został za oficjalną dyscyplinę sportową przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF), nie zmienia to jednak faktu, że ten rodzaj sportu dalej budzi u niektórych sprzeczne emocje z uwagi na swoją zmysłowość i zazwyczaj skąpy ubiór wykonawcy (tańcem na rurze zajmują się też mężczyźni).

Lokalny sztab WOŚP gminy Męcinka na Dolnym Śląsku postanowił zorganizować niezapomniany pokaz dla dzieci i dorosłych uczestniczących w zbieraniu pieniędzy. Zapowiadano to jako „widowiskowy kunszt aktywności fizycznej”.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widzimy grupkę dzieci zgromadzonych w półokręgu, w środku ustawiona jest rura, a piękna młoda artystka daje zwinny pokaz w białej bieliźnie. W tłumie oklaskujących widać też dorosłych i młodzież. Występ ewidentnie się spodobał.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Choć filmik zniknął w błyskawicznym tempie z pierwotnego źródła, internauci zdążyli go skopiować i powielić.

W komentarzach zawrzało – jedni bronią, inni szkalują. „Nie byłoby w tym nic złego gdyby na widowni nie siedzieli mali chłopcy i dziewczynki i ta pani nie była tak roznegliżowana”, „Pole dance jest imponującym sportem, ale dla dzieci, tancerka powinna być ubrana właśnie na sportowo i wymyślić godny układ. Element rozbieranki był zupełnie zbędny. Mogła sobie też darować pozycję z obrotowym wypinaniem klapy” – twierdzą jedni, z kolei inni nie widzą w pokazie nic złego. „Bardzo fajnie jej wyszło a dzieci z widowni już w tym wieku mogą zacząć ćwiczyć- świetna zabawa a przy okazji fajne ćwiczenia- nie widzę w tym nic złego”, „Gdyby ta pani zdejmowała ubrania to byłabym w stanie zrozumieć oburzenie, przecież to jest akrobatyka i dzieci tak to widza, tylko dorośli mają problem” – piszą komentujący.

Tymczasem rzecznik WOŚP odcina się od działań organizatorów, twierdząc, że każdy z nich działa we własnym imieniu na rzecz WOŚP.

Sztabowi z Męcinki udało się zebrać 50 tysięcy złotych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 522

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.