Pijane szopy w stolicy Kanady

Mieszkańcy Stittsville, podmiejskiej dzielnicy na południu kanadyjskiej stolicy Ottawy, coraz częściej mają problemy z szopami, które wdzierają się na ich posesje zataczając się. Ich zdaniem wydają się być w stanie przypominającym upojenie alkoholowe.

W sieciach społecznościowych pojawiły się nagrania zalanych w sztok szopów słaniających się na nogach w pobliżu siedzib ludzkich. Według świadków zwierzęta ledwo mogły się poruszać niekiedy czołgając się. Dla wielu był to zdumiewający widok i na pierwszy rzut oka oczywiste było, że coś jest z tymi zwierzętami mocno nie tak.

Pijanych dzikich zwierząt przybywało i mieszkańcy dzielnicy wezwali na pomoc służby porządkowe. Zebrano kilka zwierząt, gdy okazało się, że inni mieszkańcy również widzieli zachowujące się jak pijane szopy.

Po zbadaniu zwierząt naukowcy stwierdzili, że jedną z przyczyn ich dziwnego zachowania mogą być sfermentowane owoce, które spadły z drzew. Ich spożycie wywołało u szopów efekt upojenia. Eksperci ostrzegają aby nie próbować otrzeźwiać szopów. Najlepiej po prostu dać zwierzęciu odespać, jak każdemu pijanemu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 402

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.