Pies wpadł pod lód, uratowali go budowlańcy z koparką

Robotnicy budowlani, którzy z nocy z soboty na niedzielę pracowali w Parku Szartaskiego w Jekaterynburgu w Rosji, przy pomocy koparki uratowali psa, który wpadł pod lód.

Artur Chwostow, inspektor parku powiedział, że około godziny 01:00 czasu moskiewskiego pracownicy firmy budowlanej, pracujący w parku, usłyszeli wycie psa, który wpadł pod lód na jeziorze Szartasz.

„Pies był bardzo zmęczony, nie mógł samodzielnie pływać. Najpierw próbowaliśmy rozsunąć lód, aby mógł sam dopłynąć do brzegu, ale w żaden sposób nie zareagował na to, był bez sił. Później ktoś wszedł do czerpaka koparki i wyciągnął psa” – powiedział rozmówca agencji.

Po wyciągnięciu z wody zwierzaka robotnicy oderwali lód z jego łap i sierści, a następnie wsadzili go do samochodu, aby mógł się ogrzać. Chwostow powiedział, że po tym, jak pies wyszedł z szoku, uciekł.

Jak powiedział dyrektor parku Artur Ziganszyn, trzej pracownicy, którzy uratowali psa, zostaną nagrodzeni. „To prości, skromni chłopcy. Dla nich rezonans wokół (tej sprawy) jest niespodzianką. Zastanowimy się, co zrobić, aby to zapamiętano i było im przyjemnie” – dodał.
Rzucił się do lodowatej wody

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 368

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.