Pawian uprowadził lwiątko i odtworzył scenę z „Króla Lwa”

Awanturnicza, ale zaskakująco miła małpa w południowoafrykańskim parku narodowym Kruger nieświadomie odtworzyła scenę z hitu Disneya – „Król Lew”. A może to wcale nie był przypadek?

Przewodnik Safari Kurt Schultz był świadkiem niezwykłej sceny rodem z „Króla Lwa”, gdy pawian wzniósł w powietrze lwiątko, ale rzeczywistość była daleka od wzruszającego momentu z filmu. Schultz fotografował lwy w Parku Narodowym Kruger w RPA, kiedy zauważył samca pawiana niosącego małe lwiątko na drzewo. Przewodnik wielokrotnie widział młode lwy, padające ofiarą grup pawianów i obawiał się, że ta sytuacja się powtórzy właśnie teraz, ponieważ małpy zebrały się całą gromadą pod drzewem i obserwowały sytuację.

Uczestnicy Safari nerwowo obserwowali, jak pawian przeskakuje z gałęzi na gałąź, po czym siada z lwiątkiem na rękach. Scena jakby skopiowana z hitu Disneya, a dokładniej moment, w którym Rafiki trzymał Simbę i przedstawiał go poddanym. Jak doskonale pamiętamy wszystko działo się na słynnej skale. Przypomnijmy o jaką scenę chodzi:

Przewodnika zaskoczyło zachowanie pawiana, był bardzo opiekuńczy dla młodego lwa. „Pawian opiekował się małym lwiątkiem, jakby to było jego młode, była to ta sama troska, którą samica otacza swoje dzieci” – wyjaśnił Schulz. „W ciągu 20 lat wielokrotnie byłem świadkiem lub słyszałem o takich incydentach, kiedy to pawiany brutalnie zabijały młode lamparty i lwy. Ale nigdy nie widziałem, żeby lwiątko otrzymywało taką troskę i uwagę właśnie ze strony tych małp. To jedna z najbardziej niezwykłych sytuacji jakie widziałem” – dodał przewodnik.

Fotograf uchwycił ten niesamowity moment i podczas gdy zdjęcia zdają się pokazywać sympatyczną scenkę ze zwierzętami, Schultz przyznał, że sytuacja prawdopodobnie nie zakończyła się dobrze dla młodego lwa. „Natura jest brutalna w większości przypadków, a przetrwanie młodych drapieżników nie jest łatwe” – powiedział.

Możemy mieć jednak nadzieję, że pawian i lew zaprzyjaźniły się niczym Rafiki i Simba.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 405

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.