One naprawdę istniały? W Rosji znaleziono czaszkę jednorożca!

Pracownicy parku narodowego „Rosyjska Arktyka” na archipelagu Ziemia Franciszka Józefa odkryli unikatową czaszkę jednorożca arktycznego z rogiem o rozmiarach człowieka i wadze ponad 15 kg – przekazuje służba prasowa rezerwatu.

„Wypłynęliśmy w kierunku przylądka Striełka wzdłuż linii brzegowej wyspy Ziemia Aleksandy, gdzie znaleźliśmy właśnie czaszkę narwala (jednorożca arktycznego – red.) w idealnym stanie. Przetransportowaliśmy ją bardzo ostrożnie do bazy” – powiedziała specjalistka oddziału edukacji ekologicznej i turystyki parku narodowego Daria Antufiewa.

Przez ostatnie 10 lat to drugie duże odkrycie szczątków waleni. Jak mówią przedstawiciele „Rosyjskiej Arktyki” takie znalezisko to ogromna rzadkość, ponieważ zwierzęta te z reguły umierają w wodzie. Ich ciała albo toną, albo fale wyrzucają je na oddalone obszary lądu, na jakie człowiek się nie zapuszcza. Tam w ciągu kilku lat sztormy i lód niszczą je całkowicie.

Obecnie szczątki arktycznego jednorożca są analizowane przez biologów i genetyków. Później znalezisko zostanie eksponatem muzeum parku narodowego „Rosyjska Arktyka” w Archangielsku.

Zdjęcia: Russian Arctic National Park
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 446

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.