Ojczym trafił do kolonii karnej za torturowanie pasierba kaszą gryczaną

W Rosji nie milkną echa głośnego przypadku karania dziecka wielogodzinnym klęczeniem na kaszy gryczanej. Aktualnie chłopiec przebywa w internacie, a jego opiekunowie w koloniach karnych.

Chłopiec z Omska, któremu ojczym kazał klęczeć na kaszy gryczanej i został za to skazany na 4,5 roku więzienia, nadal przebywa w internacie – poinformowała komisarz ds. praw dziecka w Federacji Rosyjskiej Anna Kuzniecowa.

„Historia 8-letniego chłopca z Omska jest w obszarze naszej szczególnej uwagi, nasi specjaliści jeździli do tego miejsca, zwróciliśmy się do prokuratury okręgowej z prośbą o sprawdzenie działania systemu prewencyjnego – zidentyfikowano liczne naruszenia. Niektórzy nie zwracali uwagi, inni podejmowali niespójne i bezmyślne decyzje. W wyniku serii błędów dorosłych cierpiało dziecko. Teraz chłopiec jest w szkole z internatem, specjaliści kontynuują z nim współpracę, proces rehabilitacji jest długi i trudny. W tej chwili analizowane są warianty dalszych losów chłopca, jesteśmy w kontakcie z regionem” – powiedziała Kuzniecowa, cytowana przez biuro prasowe.

Mieszkaniec Omska Siergiej Kazakow, który w ramach środków wychowawczych kazał swojemu pasierbowi klęczeć na gryce, otrzymał wyrok 4,5 lat więzienia, matka chłopca pojedzie do kolonii karnej na półtora roku, informuje strona internetowa Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

„Kazakow i 27-letnia Alina Jumaszewa zostali uznani za winnych popełnienia przestępstw na podstawie ust. g, d, e części 2 art. 117 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej (tortury), ust. c, g części 2 art. 112 kodeksu karnego O Federacji Rosyjskiej (umyślne wyrządzenie umiarkowanego stopnia uszczerbku na zdrowiu), a Jumaszewa dodatkowo jest również winna na podstawie art. 156 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej (niewypełnienie obowiązku wychowawczego wobec małoletniego)” – głosi raport.

Śledczy wyjaśnili, że w mieszkaniu w Omsku i na daczy na przedmieściach Kazakow od kwietnia do maja 2019 roku w celach wychowawczych, w przypadku drobnych nawet przewinień, na przykład za spóźnienie do domu ze szkoły, co najmniej sześć razy kazał 8-letniemu pasierbowi klęczeć na kaszy gryczanej.

„Matka chłopca była świadoma tego, co się dzieje, ale nie interweniowała, aprobowała działania męża i nie troszczyła się o syna. 11 maja, po kolejnym takim incydencie, chłopiec, nie mogąc wytrzymać zastraszania przez ojczyma, pobiegł do sąsiada i opowiedział o tym, co się stało, po czym sąsiad zgłosił przestępstwo organom ścigania” – podano na stronie internetowej.

Dziecko zostało przyjęte do szpitala, wymagało operacji. W rezultacie wielokrotnego klęczenia na kaszy gryczanej jej drobinki wrosły w kolana dziecka.

Ponadto podczas dochodzenia odkryto nagranie, dokumentujące karanie dziecka. Stwierdzono również, że Kazakow wielokrotnie bił chłopca.

Wyrok sądu skazał Kazakowa na 4,5 roku więzienia w kolonii karnej, a Jumaszewą na 1,5 roku więzienia.

Na podstawie: Sledcom.ru
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wejść: 312

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.