Odcinek „Maszy i niedźwiedzia” trafił do “Księgi Rekordów Guinnessa”

Odcinek rosyjskiej kreskówki „Masza i niedźwiedź” pod tytułem „Masza i kasza” trafił do “Księgi Rekordów Guinnessa” jako najczęściej oglądany film animowany w “You Tube”, osiągając ponad 3,3 mld wyświetleń – przekazała Sputnikowi służba prasowa studia „Animaccord”.

„Na tę chwilę odcinek ma już globalnie ponad 3,3 mld wyświetleń i stał się jedynym filmem animowanym na świecie, który wchodzi do pierwszej piątki najczęściej oglądanych treści w “You Tube” w ciągu całej historii istnienia platformy” — podkreślono.

Rosyjski serial animowany „Masza i Niedźwiedź”, którego premiera miała miejsce w 2009 roku, jest obecnie fenomenem na skalę światową: bajka, przetłumaczona na 36 języków, jest emitowana w ponad 100 krajach świata. W styczniu tego roku projekt obchodzi swoją dziesiątą rocznicę. W tej chwili łączna liczba wyświetleń treści z Maszą w “You Tube” przewyższa 42 mld.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń: 554

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

1 Comment

  1. Kiedyś napisałem maila do telewizji Mini-Mini, by kupili ten serial. I wiecie co? ODMÓWILI!

    Napisali mi, że znają ten serial, bo od dwóch lat rodzice dzieci oglądających ich stację proszą o kupienie tego serialu, ale oni nie kupią, bo ich telewizja programowo skupia się na emisji filmów z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich, czasami puszczając na prośbę rodziców polskie produkcje.

    Czyli nie chcieli tego kupić “Bo to ruskie”. Do dziś wielu Polaków uważa, że kultura krajów słowiańskich jest gorsza od zachodniej i dlatego w polskich stacjach radiowych i telewizjach muzycznych nie usłyszycie piosenek rosyjskich, ukraińskich, czeskich czy słowackich piosenek. Nie usłyszycie też z innych krajów słowiańskich i z Węgier. Jeśli już, to bardzo rzadko.

    Na szczęście Telewizja Polska nie miała takich uprzedzeń w sprawie “Maszy i niedźwiedzia” i kupiła go rok po moim liście do Mini-Mini w telewizji ABC. Myślę, że Mini-Mini popełniła kardynalny błąd decyzyjny, co widać po szale dzieci na punkcie Maszy.

    A co Ty o tym sądzisz? Napisz w komentarzu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.