Nowa Zelandia jako pierwsza na świecie wprowadza wirtualnych nauczycieli

Lokalna firma programistyczna opracowała wirtualnego nauczyciela, który pojawi się w nowozelandzkich szkołach. Będzie to pierwszy na świecie przypadek wprowadzenia cyfrowych awatarów do szkół.

Inteligentny awatar o nazwie Will powstał w wyniku współpracy firmy energetycznej Vector z informatykami z Soul Machines. Oparty o sztuczną inteligencję wirtualny nauczyciel będzie edukował uczniów na temat energetyki odnawialnej. Twórcy zbudowali mu taką osobowość, aby miał odpowiednie podejście do dzieci, ale można go również przeprogramować i dostosować do starszych ludzi.

Zaawansowany awatar Will potrafi wejść w interakcję z użytkownikami i automatycznie reaguje na ich zachowania niewerbalne. Program będzie nauczał o energii odnawialnej i zadawał pytania, aby sprawdzić, co uczniowie zdołali zapamiętać. Dzięki temu będzie mógł zdecydować, czy należy jeszcze raz przestudiować dany materiał, czy też można przejść do kolejnego etapu nauki.

Autonomiczny awatar pojawi się w szkołach podstawowych w Auckland. Nowa technologia pozwoli unowocześnić edukację i zaciekawić uczniów. Jednak firma Soul Machines wskazała, że w stołecznych szkołach brakuje nauczycieli, a opracowany awatar będzie próbował zastąpić te niedobory. Powinniśmy to raczej traktować jako eksperyment, ale gdy inteligentne awatary odpowiednio się rozwiną, z powodzeniem będą mogły zastępować nauczycieli.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 559

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.