Niebezpieczna zabawa na „TikToku” zabiła 10-letnią dziewczynkę

Włosi ogłosili, że tymczasowo blokują dostęp do „TikToka” użytkownikom, których wiek nie został potwierdzony. To środek podjęty w trybie pilnym w odpowiedzi na śmierć dziewczyny uczestniczącej w niebezpiecznej grze na portalu społecznościowym.

Blokada sieci zaczyna obowiązywać natychmiast i potrwa do 15 lutego br. Do tego czasu „TikTok” będzie musiał spełniać wymagania włoskiej agencji ochrony danych. Środek ten ma na celu zapobieganie otwieraniu „TikToka” przez ludzi, którzy nie potwierdzą swojego wieku.

Decyzja zapadła kilka godzin po tym, jak doniesiono, że dziesięcioletnia dziewczynka z Palermo dusiła się grając na „TikToku” w śmiertelnie niebezpiecznej zabawie, w której dzieci blokowały oddech, aż straciły przytomność, aby doświadczyć intensywnych wrażeń.

Każdego roku gra prowadzi do wypadków, z których część kończy się śmiercią. Dziewczynkę z Palermo znaleziono w łazience siostry nieprzytomną. Natychmiast trafiła do szpitala, ale nie przeżyła. Dziecku udało się otworzyć kreację na „TikToku”, która cieszy się dużą popularnością wśród nastolatków, chociaż minimalny wiek to 13 lat.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wejść: 1513

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 1   Średnia ocena: 5

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.