Najzimniejsze rzeczy we wszechświecie – porównanie

Gdzie jest najzimniej we wszechświecie? Nie, wcale nie na Antarktydzie ani na wierzchołku Mount Everestu, tylko w pewnym miejscu w kosmosie! Czy wiecie, że najniższa temperatura odnotowana na Marsie wyniosła -171°C? Niesamowicie zimno, ale wciąż trochę cieplej, niż nam się wydaje. To dzięki cienkiej atmosferze Marsa. A czasem bywa tam cieplej niż w niektórych miejscach na Ziemi! Z kolei najwyższa temperatura odnotowana na Czerwonej Planecie to 30°C.

Liczba wyświetleń: 236

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.