Najwyższe budynki świata (niektóre sięgają kosmosu!)

Dubaj dosłownie wspina się na nowe wysokości – w największym i najgęściej zaludnionym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajduje się Burdż Chalifa, który jest obecnie najwyższym budynkiem świata. Gdyby położyć wszystkie jego części w linii prostej, otrzymalibyśmy dystans jednej czwartej obwodu Ziemi. Jest trzykrotnie wyższy od Wieży Eiffla. Obecnie najwyższy budynek świata może zostać wkrótce zdetronizowany. Dubaj postanowił pobić swój własny rekord, budując wieżę obserwacyjną.

Liczba wyświetleń: 227

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.