Najgłupsze imiona, jakie nadano dzieciom w Polsce i na świecie

Niektórzy “rodzice” tak bardzo chcą wyróżnić siebie i swoje dzieci na tle reszty społeczeństwa, że zapominają o tym, iż jest pewna granica przegięcia. W tym artykule przyjrzę się najgłupszym imionom. Ranking to subiektywny, ale myślę, że niektóre przykłady trudno będzie przebić, więc w sumie i obiektywny.

Zacznę od przykładów z Polski, bez podziału na płcie. Jak więc ktoś w naszym kraju nazwał, bądź chciał nazwać (ale mu się nie udało) swoje dzieci? Nutella, Koka, Cipa, Oralia, Jad, Pacyfik, Joint, Batman, Rambo, Nirvana, Pipa, Guantanamera, Calineczka, Amnezja, Morfeusz, Belzebub.

A jak to wygląda na świecie? Do najdziwniejszych imion można zaliczyć: Facebook, Obrzezanie (w języku hiszpańskim), Ciastko z sosem, Burger King, Sex Fruit, 4Real, Terminator, Kingmessiah, Lucifer, Awesome, Pilot Inspektor, ABCDE, Talula Does The Hula From Hawaii, Number 16 Bus Shelter.

Ktoś wpadł też na pomysł, aby nazwać swojego syna po prostu… Google. Bez drugiego imienia i nazwiska, po prostu Google.

Jacyś ludzie ze Szwecji chcieli swojemu dziecku nadać imię Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116 wymawiane jako… Albin. Potem ci sami rodzice chcieli mu zmienić imię na… A, również wymawiane jako Albin.

Z kolei 19-letni Georg Garratt, po wniesieniu opłaty w wyskokości 10 funtów, przybrał imię Captain Fantastic Faster Than Superman Spiderman Batman Wolverine Hulk And The Flash Combined (“Kapitan Fantastic Szybszy Niż Superman Spiderman Batman Wolverine Hulk i Flash Razem Wzięci”).

Takie działania nie są wyłącznie domeną rodziców lub osób z kompleksem niższości, które w ten sposób próbują się jakoś dowartościować.

Również Elon Musk i jego partnerka Grimes, postanowili być oryginalni, więc pierwotnie nazwali syna X Æ A-12, ale potem zmienili to imię na… X Æ A-Xii.

Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego mają prawo nie wyrazić zgody na nazwanie tak dzieci i dobrze, bo gdyby w tej kwestii panowała całkowita dowolność, to świat byłby jeszcze dziwniejszym miejscem.

Autorstwo: Marcin Kozera
Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń: 48

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy
Niekomercyjny portal dla dzieci i młodzieży z wklejkami filmów z innych stron. Użytkownicy publikujący je na 99% nie są ich autorami. Wklejki nie łamią praw autorskich, gdyż osadzonych w nich filmów nie wgrano na naszym serwerze. Pirackie kopie należy zgłaszać na stronach źródłowych (np. „YouTube”). Usuwamy wklejki, także nie-pirackie, jeśli autor wideo o to poprosi.

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.