Na terenie Niemiec znaleziono prehistorycznego krokodyla

Archeolodzy ze Szkocji odkryli prehistorycznego krokodyla. Wiek odkrycia przekracza 150 milionów lat. Po zbadaniu szczątków naukowcy ustalili, że krokodyl przypominał współczesnego delfina, a jego smukłe ciało nie miało łusek.

https://www.youtube.com/watch?v=pTyZhNbhXQE

Specjalna struktura szczęki, ogona i jamy ustnej umożliwiła gadom polowanie na kalmary i zwinne małe ryby, podczas gdy poruszanie się pod wodą było łatwe i zwrotne.

Skamieniałości znaleziono w formacjach skalnych w południowej części Niemiec, gdzie 150 milionów lat temu było płytkie morze. W takich warunkach dinozaury nie funkcjonowały wygodnie. Żyły tam jednak gady, które czuły się świetnie w wodzie.

Naukowcy uznają odkrycie za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Pozwoli to dowiedzieć się więcej o życiu zwierząt tamtych czasów. Po dokładnych badaniach znalezisko znajdzie się w Muzeum Historii Naturalnej w Bambergu.

Niezwykle dobrze zachowany szkielet odkryto w kamieniołomie niedaleko Bambergu w Bawarii. Prehistorycznego krokodyla ochrzczono nazwą Cricosaurus bambergensis. Płytkie morze obejmowało wówczas obszar Szkocji, Francji i Hiszpanii.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 407

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.