Na Sri Lance uratowano ponad sto wielorybów, które utknęły na brzegu

Marynarka wojenna Sri Lanki, straż przybrzeżna, lokalni ochotnicy i ekolodzy uratowali prawie 120 wielorybów, które utknęły na jednej z plaż.

Przedstawiciele marynarki wojennej Sri Lanki poinformowali we wtorek 3 października, że ​​ponad 100 grindwali zostało uratowanych po wyrzuceniu ich na plażę na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy.

Wieloryby zostały masowo wyrzucone na brzeg w pobliżu miasta Pandura. Rybacy zauważyli, że do wybrzeża zbliża się ciemna plama i uruchomili alarm. Okazało się, że jest to ogromne stado ssaków w ruchu. Fale zaczęły przenosić te morskie ssaki na brzeg.

Przedstawiciele marynarki wojennej i około stu okolicznych mieszkańców udali się na wybrzeże i zaczęli wypychać zwierzęta z powrotem do morza. W trosce o ratowanie delfinów złamano nawet godzinę policyjną, którą na Sri Lance ogłoszono w związku z koronawirusem.

Uratowano w sumie 116 grindwali, a 4 niestety zdechły. Miejscowi mówią, że wcześniej nigdy czegoś tego nie widzieli i nie mają pojęcia, co spowodowało, że zwierzęta znalazły się na brzegu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Liczba wyświetleń tego wpisu: 119

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.