Muzyka z „Krainy lodu 2” szturmuje listy przebojów

Ścieżka dźwiękowa do „Krainy lodu 2” awansowała z trzeciego miejsca na pierwsze na liście przebojów Billboard 200 – podaje THR. Album wydany w wytwórni Walt Disney Records 15 listopada po raz pierwszy awansował na pierwsze miejsce listy.

To już piąta ścieżka filmowa do filmu animowanego, która osiągnęła taki sukces. Do tej pory taki wynik osiągnęły tylko: „Kraina lodu” (2014), „Ciekawski George” (2006), „Pocahontas” (1995) i „Król Lew” (1994).

W 2014 roku ścieżka dźwiękowa do filmu „Kraina lodu” utrzymywała się na pierwszym miejscu listy przebojów przez 23 tygodnie (rekord dla ścieżki dźwiękowej w XXI wieku) i stała się drugim pod względem sprzedaży albumem roku w Stanach Zjednoczonych.

Na listę Billboard 200 wchodzą najpopularniejsze w USA albumy na podstawie danych o sprzedażach, ilości ściągnięć i wyświetleń w Internecie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wejść: 396

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2021 Jupi-Tupi - WordPress Theme by WPEnjoy

Jupi-Tupi.pl zmienia się. Weź udział w ankiecie i zaznacz, co Ci się podoba, abyśmy wiedzieli, co zostawić, a co usunąć. O głosy prosimy dzieci i młodzież. MOŻNA GŁOSOWAĆ NA WIELE KATEGORII RÓWNOCZEŚNIE. Mile widziane Twoje propozycje zmian (napisz o nich w komentarzach lub wyślij maila).

Ankietę znajdziesz TUTAJ.