Moja głowa urosła w kosmosie!

Pierwszy astronauta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hazza al-Mansoori, który przybył na MSK w zeszłym tygodniu, opowiedział, jakie zmiany zaszły w jego ciele przez pięć dni w kosmosie.

„Wiele zmian wydarzyło się w moim ciele, wielkość mojej głowy wzrosła z powodu przypływu płynów. Zmysł węchu również się zmienił. Ale zacząłem się przystosowywać i przyzwyczajać do tego”, powiedział al-Mansoori podczas rozmowy wideo ze studentami, którzy zgromadzili się w Centrum Kosmicznym im. Mohammeda bin Rashida w Dubaju.

Powiedział, że odwiedził wszystkie części MSK i zrobił nagranie o stacji. „Z przyjemnością pokażę wkrótce pierwszy film o stacji w języku arabskim”, powiedział astronauta, zauważając, że „najlepszą rzeczą na stacji jest nieważkość”.

Załoga MSK, składająca się z Rosjanina Olega Skrypoczki, Amerykanki Jessiki Meir i pierwszego kosmonauty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hazzy al-Mansouri, udała się na Międzynarodową Stację Kosmiczną z kosmodromu Bajkonur 25 września. Al-Mansoori spędzi tam osiem dni. Powrót al-Mansoori na statku Sojuz MS-12 wraz z Rosjaninem Aleksiejem Owczininem i Amerykanem Nickiem Haguem zaplanowano na 3 października.

Zdjęcie: Siergiej Mamontow (Sputnik)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 394

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.