Magazyn „Time” po raz pierwszy wybrał „Dziecko Roku”

Amerykański magazyn „Time”, który co roku wybierał „Człowieka Roku”, w 2020 r. stworzył nową kategorię „Dziecko Roku” – zwyciężyła 15-letnia wynalazczyni w dziedzinie high-tech Gitanjali Rao.

W 2020 roku magazyn razem z kanałem Nickelodeon wybrał Rao spośród 5000 dzieci z USA w wieku od 8 do 16 lat w kategorii „Dziecko Roku”, która zdaniem magazynu, powinna służyć za „barometr dla oceny nowych liderów najmłodszego pokolenia Ameryki”.

„Przez ostatnie 92 lata magazyn Time wybierał „Człowieka Roku”. W 2019 roku 16-letnia wtedy Greta Thunberg została najmłodszym „Człowiekiem Roku” i pierwszym zwycięzcą mającym mniej, niż 25 lat. Jej działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, na tle innych młodzieżowych działań zmieniających świat na przestrzeni ostatnich lat, jasno dają do zrozumienia, że dzisiaj młodzi ludzie mają ogromny wpływ i używają tego wpływu dla formowania świata, odpowiadającego ich wizji”, pisze redakcja magazynu.

Specjalnie utworzona komisja wytypowała w tym roku pięciu finalistów. Te dzieci „uprawiały żywność dla osób w kryzysie, stworzyły zabawki dla dzieci z niepełnosprawnością i podjęły dyskusję na temat rasowej sprawiedliwości”, wymienia magazyn.

Jednak najbardziej komisję zachwyciły osiągnięcia Rao: „Rao nie tylko bada naukowe narzędzia, takie jak sztuczna inteligencja czy czujniki z nanorurek węglowych, ale też stosuje je do rozwiązywania problemów w codziennym życiu, takich jak nękanie w internecie czy zanieczyszczenie wody”.

Każde z piątki finalistów otrzyma nagrodę pieniężną od firmy Viacom, która jest właścicielem Nickelodeon.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 230

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.