Ludzie ze zwierzęcymi częściami ciała

W Indonezji dokonano niespodziewanego odkrycia. Archeolodzy odkryli w jaskini na indonezyjskiej wyspie Sulawesi malowidła naskalne mające około 44 tysiące lat, które przedstawiają polowanie na świnie i bawoły – poinformowało czasopismo „Nature”.

Jak pisze publikacja, na jednym z fragmentów malowidła o długości 4,5 metra przedstawiono dzikie świnie i bawoły. Obok narysowano figurki mniejszych rozmiarów, które przypominają ludzkie postacie, ale posiadające cechy zwierząt, np. ogony lub zwierzęce głowy. Druga część malowidła przedstawia bawoła otoczonego przez kilka postaci z włóczniami i być może linami w rękach.

„Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś podobnego. Mam na myśli, że widzieliśmy setki miejsc z malarstwem jaskiniowym w tym regionie, ale nigdy nie widzieliśmy czegoś przypominającego scenę polowania” – powiedział archeolog z australijskiego Uniwersytetu Griffitha Adam Brumm, cytowany przez „Nature”.

Jednak – jak poinformowało czasopismo – niektórzy naukowcy uważają, że nie jest to jeden obraz. Ich zdaniem to seria malowideł, które powstawały przez kilka tysięcy lat.

Na podstawie: Nature.com
Zdjęcie: Indonesia’s National Research Centre for Archaeology (Griffith University)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 400

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.