Lubisz się wylegiwać w wannie? Pomyśl dwa razy zanim do niej wejdziesz!

Jednym z podstawowych sposobów na zrelaksowanie się po ciężkim dniu jest gorąca kąpiel. Jednak naukowcy wymieniają cztery powody, dlaczego nie należy zbyt często korzystać z tej przyjemności – informuje Argumenti.ru.

Zamiłowanie do gorących kąpieli może zaszkodzić naszemu zdrowi, m.in. ze względu na czas spędzony w wannie. Zbyt długie lub częste kąpiele w wannie mogą niekorzystnie wpłynąć na naturalną mikroflorę skóry i zmyć nie tylko brud, ale także korzystne bakterie chroniące przed infekcjami.

Sprzyjają temu rożnego rodzaju produkty do kąpieli: pianki, peelingi i żele pod prysznic. Zamiast poprawiać kondycję skóry, zaburzają naturalną równowagę tłuszczu, a w niektórych przypadkach mogą nawet powodować pojawienie się trądziku, egzemy i innych chorób skóry.

Negatywny wpływ na nasze zdrowie mają również gąbki. Wynika to z tego, że ciepłe i wilgotne środowisko łazienki sprzyja namnażaniu się wszelkiego rodzaju bakterii, które przenoszą się na skórę podczas mycia.

Specjaliści zwracają też uwagę na wysoką temperaturę wody, która niekorzystnie wpływa na pracę serca i naczyń krwionośnych.

Zdjęcie: Angle (CC BY-NC-ND 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

Liczba wyświetleń tego wpisu: 395

Ocena wpisu
  Liczba głosów: 0   Średnia ocena: 0
UWAGA! Jakiś film nie działa? Zgłoś to w komentarzu a postaram się szybko naprawić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.